o mnie

Nazywam się Dominika i mam trzydzieści kilka lat. Sztuka w moim domu była obecna od zawsze. Tata nauczył mnie malować obrazy olejne gdy miałam 12 lat i od tego czasu malarstwo stało się niezwykle ważnym elementem mojego życia. W 2014 roku ukończyłam Warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Pięć lat moich studiów obejmowało pracę z takimi artystami jak Profesor Krzysztof Wachowiak, Tomasz Milanowski, Stanisław Brach, Jan Mioduszewski, Antoni Starowieyski, Sylwester Piędziejewski i wielu wielu innych znakomitych twórców i teoretyków sztuki, którzy moją miłość do sztuki pogłębili. Owoce mojej twórczej działalności brały udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Projekt i rekonstrukcje prac z pracowni Profesora Jastrzębowskiego wystawiane były w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta w ramach wystawy Sztuka Wszędzie. Obecnie prace znajdują się w zbiorach galerii.
Malarstwo jest dla mnie piękną drogą do odkrywania własnej wyobraźni i kreatywności. Prowadzę warsztaty artystyczne, pomagając innym otworzyć się na sztukę, odkryć talent i tworzyć. Uważam, że sztuka, rękodzieło i unikatowe przedmioty tworzone z potrzeby piękna i kreatywnej energii wzbogacają nasze życie, więc powinny nam stale towarzyszyć i znajdować się w każdym domu, jak również w przestrzeni publicznej.

sztuka w przestrzeni domowej

Współcześnie dobrze zaprojektowane wnętrze to już nie tylko pięknie wizualnie przedmioty, świetnie skomponowana przestrzeń, lecz także oddziaływanie na poziomie zmysłów i odczuć. Pobudzanie, rozmarzanie, wyciszanie, radość. Praca z emocjami to zadanie dla sztuki. MISZKAstudio powstało z potrzeby dzielenia się pięknem. Wierzę, że otaczając się wyjątkowymi przedmiotami wprowadzamy w życie nową jakość. Piękno w przestrzeni, w której żyjemy, ma wpływ na nasze samopoczucie i relacje ze światem. W Domu chodzi o klimat.